Zdrowie

Recepta on-line na tabletki antykoncepcyjne – prosty sposób na dostęp do antykoncepcji

Dostęp do antykoncepcji w dzisiejszym świecie raczej nie jest trudny. Wiele możliwości dają nam cyfrowe rozwiązania, dzięki którym w kilka chwil uzyskamy pożądaną receptę. Okazuje się, że kobiety mogą otrzymać receptę na tabletki antykoncepcyjne nawet bez wychodzenia z domu! W jaki sposób uzyskać e-receptę tego typu? Jakie rodzaje antykoncepcji mamy do wyboru?

Konsultacja online ze specjalistą

W każdym momencie można otrzymać przedłużenie antykoncepcji hormonalnej bez opuszczania domu. Okazuje się, że recepta na tabletki antykoncepcyjne jest wystawiana bowiem przez specjalistów w strefie online. Z pewnością dla każdej kobiety najważniejsze jest zachowanie bezpieczeństwa, dlatego warto wybrać łatwy i komfortowy dostęp do ważnych usług medycznych w dowolnej chwili. Z pomocą przychodzi technologia telemedycyny, która opiera się na konsultacjach online ze specjalistami, którzy przedłużają recepty na tabletki antykoncepcyjne.

E-recepta na tabletki antykoncepcyjne

Jak umówić się na e-konsultację w celu uzyskania recepty na tabletki antykoncepcyjne? To zadanie jest bardzo proste. Musimy wypełnić formularz na odpowiedniej platformie internetowej, w którym wskazujemy głównie nazwę tabletek, ilość w opakowaniu, orientacyjną datę ostatniej wizyty u ginekologa, przyjmowanie innych leków, choroby przewlekłe, ewentualną ciążę oraz dodatkowe informacje dla lekarza. Na konsultacji online możemy z powodzeniem omówić potrzebę kontynuowania terapii z doświadczonym specjalistą!

Różne metody antykoncepcji

Lekarze wskazują swoim pacjentkom różnorodne metody antykoncepcji, takie jak:

  • Tabletki jednoskładnikowe – to forma terapii nowej generacji. Spełniają one specyficzne potrzeby tych kobiet, których organizm kiepsko toleruje tabletki dwuskładnikowe i matek karmiących.
  • Tabletki dwuskładnikowe – stanowią połączenie progesteronu z estrogenem, co dobrze wpływa na skuteczność kuracji hormonalnej. Przy odpowiednim stosowaniu jest to praktycznie niezawodne rozwiązanie z bardzo małym ryzykiem zapłodnienia.
  • Plastry antykoncepcyjne – działają na takiej samej zasadzie, co tabletki antykoncepcyjne. Zawierają w składzie hormony wykazujące działanie antygonadotropowe na przysadkę mózgową, czego efektem jest zahamowanie owulacji.
  • Krążek dopochwowy – jego zaletą jest to, że nie ma ryzyka wystąpienia skutków ubocznych ze strony przewodu pokarmowego. Dodatkowo zniwelowane zostają niepożądane działania hormonów (wymioty, nudności itp.).

Ostateczny wybór rodzaju antykoncepcji warto skonsultować ze specjalistą, który wskaże wszystkie wady i zalety każdej z tych propozycji. Dzięki temu uzyskamy pewność, że zastosowana antykoncepcja doskonale sprosta naszym oczekiwaniom i potrzebom. Zazwyczaj panie decydują się na zażywanie tabletek, jednak coraz bardziej popularne stają się także plastry antykoncepcyjne i krążki dopochwowe.

Uzyskanie recepty online na tabletki antykoncepcyjne jest niezwykle łatwe. Skorzystać możemy z e-wizyty u specjalisty, który przepisze odpowiednie środki antykoncepcyjne.

 

Artykuł sponsorowany

0 KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *